Pozrite si video terapeutky Zuzany Tomanovej z občianskeho združenia Fascinujuce deti

Informuje o poruchách fetálneho alkoholového spektra, o samotnom syndróme, diagnostike, radí rodičom.

Čítať viac »

Prieskum 2018 na tému FAS

Alkohol k tehotným nepatrí. Pri príležitosti Medzinárodného dňa povedomia o fetálnom alkoholovom syndróme, ktorý pripadá na 9. septembra, uskutočnilo Centrum diagnostiky, terapie a prevencie FAS pri Katolíckej univerzite v Ružomberku prieskum na vzorke takmer 400 odborníkov na Slovensku. Zameraný bol na povedomie o syndróme FAS (Fetálny alkoholový syndróm) a jeho výsledky boli alarmujúce.

Čítať viac »

Otvorenie novej observačnej miestnosti v Ružomberku

Katedra pedagogiky a špeciálnej pedagogiky PFKU spustila observačné laboratórium na rozvoj vedy a výskumu pre prax

Čítať viac »

Pozvanie na verejnú diskusiu k FASD

Ako každý rok, je 9. september Medzinárodným dňom povedomia o FASD - poruchách fetálneho alkoholového spektra. Pri tejto príležitosti sa v rôznych krajinách po celom svete organizujú kampane o prevencii.

Čítať viac »

Pivovarníci odkazujú: Alkohol je nevhodný pre tehotné ženy

Na riziká pitia alkoholu počas tehotenstva už piaty rok upozorňuje spoločnosť Pivovary Topvar. Kampaň s názvom 9 mesiacov 0 promile opäť odštartuje 9. septembra pri príležitosti Medzinárodného dňa povedomia o fetálnom alkoholovom syndróme (FAS). O rizikách spojených s konzumáciou alkoholu počas tehotenstva Pivovary Topvar informujú na obaloch svojich produktoch, vo vybraných partnerských prevádzkach, gynekologických ambulanciách a prostredníctvom osvetovej kampane. Partnermi kampane sú Slovenská gynekologicko-pôrodnícka spoločnosť Slovenskej lekárskej spoločnosti (SLS), Centrum diagnostiky, terapie a prevencie FAS Ružomberok a Únia materských centier SR.

Čítať viac »

Odborník odkazuje: Jediná istota v tehotenstve je nepiť žiadny alkohol

Doktor Riley už získal za svoju prácu niekoľko ocenení, napr. Cenu Národnej organizácie pre výskum fetálneho alkoholového syndrómu. Jeho vedeckú prácu zaoberajúcu sa poruchami fetálneho alkoholového spektra (FASD) od roku 1978 financuje americký Národný inštitút pre zneužívanie alkoholu a alkoholizmu, ktorého je členom.

Čítať viac »
«« na začiatok « naspäť [ 1 / 2 ] ďalej » na koniec »»