Tlačové správy

Prieskum 2018 na tému FAS

Alkohol k tehotným nepatrí. Pri príležitosti Medzinárodného dňa povedomia o fetálnom alkoholovom syndróme, ktorý pripadá na 9. septembra, uskutočnilo Centrum diagnostiky, terapie a prevencie FAS pri Katolíckej univerzite v Ružomberku prieskum na vzorke takmer 400 odborníkov na Slovensku. Zameraný bol na povedomie o syndróme FAS (Fetálny alkoholový syndróm) a jeho výsledky boli alarmujúce.

Čítať viac »

Otvorenie novej observačnej miestnosti v Ružomberku

Katedra pedagogiky a špeciálnej pedagogiky PFKU spustila observačné laboratórium na rozvoj vedy a výskumu pre prax

Čítať viac »

Pozvanie na verejnú diskusiu k FASD

Ako každý rok, je 9. september Medzinárodným dňom povedomia o FASD - poruchách fetálneho alkoholového spektra. Pri tejto príležitosti sa v rôznych krajinách po celom svete organizujú kampane o prevencii.

Čítať viac »

Pivovarníci odkazujú: Alkohol je nevhodný pre tehotné ženy

Na riziká pitia alkoholu počas tehotenstva už piaty rok upozorňuje spoločnosť Pivovary Topvar. Kampaň s názvom 9 mesiacov 0 promile opäť odštartuje 9. septembra pri príležitosti Medzinárodného dňa povedomia o fetálnom alkoholovom syndróme (FAS). O rizikách spojených s konzumáciou alkoholu počas tehotenstva Pivovary Topvar informujú na obaloch svojich produktoch, vo vybraných partnerských prevádzkach, gynekologických ambulanciách a prostredníctvom osvetovej kampane. Partnermi kampane sú Slovenská gynekologicko-pôrodnícka spoločnosť Slovenskej lekárskej spoločnosti (SLS), Centrum diagnostiky, terapie a prevencie FAS Ružomberok a Únia materských centier SR.

Čítať viac »

Povedomie o fetálnom alkoholovom syndróme sa na Slovensku každoročne zvyšuje

V uplynulých dňoch zažilo Slovensko významný posun v informovanosti o problematike konzumácie alkoholu počas tehotenstva a jeho následkoch. Našu krajinu navštívili uznávané odborníčky na diagnózu fetálny alkoholový syndróm (FAS) z USA. Julia Marie Johnston z Univerzity vo Washingtone a Diane V. Malbin z neziskovej organizácie FASCETS, ktorá sa venuje rozvoju rodinnej, komunitne orientovanej starostlivosti o ľudí s diagnózou FAS mohli svoje prednášky na pôde Katolíckej univerzity v Ružomberku a Paneurópskej vysokej školy v Bratislave uskutočniť vďaka Centru diagnostiky, terapie a prevencie FAS Ružomberok a podpore spoločnosti Pivovary Topvar, ktorá sa dlhodobo tejto problematike venuje.

Čítať viac »

Pivovary Topvar vyzývajú budúce mamičky: „9 mesiacov 0 promile“

Na riziká pitia alkoholu počas tehotenstva už štvrtý rok upozorňuje spoločnosť Pivovary Topvar. Kampaň s názvom 9 mesiacov 0 promile spúšťa pri príležitosti Medzinárodného dňa povedomia o fetálnom alkoholovom syndróme (FAS), ktorému tradične patrí dátum 9. Septembra. O rizikách spojených s požívaním alkoholu počas tehotenstva Pivovary Topvar informujú na obaloch svojich produktoch, vo vybraných prevádzkach a prostredníctvom osvetovej kampane. Partnerom kampane je už druhý rok Únia materských centier a Občianske združenie Prima.

Čítať viac »
«« na začiatok « naspäť [ 1 / 2 ] ďalej » na koniec »»